A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Dobiegają końca prace wiązane z przebudową głównego skrzyżowania na Piaskowej Górze w Wałbrzychu. Inwestycja gminy Wałbrzych, której przewidywany koszt wyniesie 8 milionów złotych, na pewno ucieszy nie tylko zmotoryzowanych mieszkańców miasta. Poprawi bowiem w znaczący sposób wizerunek centrum dzielnicy. Firma realizująca remonty w tej części Wałbrzycha po zimowej przerwie wznowiła swoją pracę
- Obecnie trwają pracę głównie przy kładzeniu nawierzchni chodnikowych na ulicy Broniewskiego oraz na ul. Głównej na wysokości sklepów. Wykonywane są również przyłącza wodociągowe, które także są realizowane przy ulicy Broniewskiego. Pogoda nie sprzyja nam. Czekam na poprawę, by rozpocząć roboty typowo asfaltowe, a na razie takich możliwości nie mamy. Do wylania wierzchniej części asfaltu na ulicy Głównej pogoda musi się poprawić na dłużej – wyjaśnia Andrzej Piękny, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu.
Wymienione przez szefa Zarządu Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu roboty mają zakończyć się pod najpóźniej pod koniec kwietnia. Następnie na ulicę Główną zostanie wylany asfalt, droga zostanie włączona do ruchu. Cała inwestycja natomiast będzie zbliżała się ku końcowi.
– Praktycznie rzecz biorą to już jest końcówka inwestycji. Myślę, że pod koniec maja albo na początku czerwca roboty zostaną skończone. Wszystkie sieci uzbrojeń podziemnych są już wykonane, dlatego w perspektywie dwóch miesięcy na skrzyżowaniu pojawi się także sygnalizacja świetlna – dodaje Andrzej Piękny.
Wykonawca robót, po rozmowach z kierownictwem wałbrzyskiego Dzik, będzie starał się by nie dopuścić do zamknięcia ulicy Broniewskiego. Jeżeli jednak będzie konieczność, wyłączenie ulicy z ruchu nie potrwa dłużej niż dwa, maksymalnie trzy dni. Wykonawca przebudowy skrzyżowania na Piaskowej Górze zobowiązał się także do tego, że przypadku wyłączenia tej ulicy prace będą prowadzone podczas weekendu i w godzinach popołudniowych.
Norbert Grabowski / 30minut
ant 2009.03.30 20:11:08 IP: 78.88.206.169 | no oby juz to skonczyli! |
Ponad milion złotych miasto Świdnica przeznaczyło na remont parku imienia Jana Kasprowicza. Wyremontowane zostaną alejki, pojawi się nowe oświetlenie, park linowy, droga rowerowa oraz efektowna zieleń. Realizacji inwestycji podejmie się firma ze Świebodzic, ” Stańczyk„.
czytaj więcejPonad pół miliona złotych dofinansowania otrzymała gmina Świdnica na usuwanie powodziowych zniszczeń. To już druga transza promes, która trafiła do 57 dolnośląskich samorządów. W lutym gmina otrzymała 600 tysięcy złotych rządowej pomocy.
czytaj więcejTrwają remonty placówek oświatowych w powiecie wałbrzyskim. – Korzystamy ze sprzyjającej pogody. Na jednych trwają już prace. W przypadku kolejnych przygotowywana jest dokumentacja – mówi Andrzej Lipiński, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego.
Do 15 września 2014 ma zostać wykonany remont w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Szczawnie- Zdroju. – W budynku przeprowadzona zostanie modernizacja toalet – mówi wicestarosta. Inwestycja kosztować będzie 118 tysięcy złotych. Cała kwota pochodzi ze środków powiatu wałbrzyskiego. Poważny remont czeka także obiekty Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu. – W tej placówce przeprowadzona zostanie termomodernizacja budynku internatu. Wymienione zostanie także pokrycie dachowe budynku szkolnego – wylicza Andrzej Lipiński. Termomodernizacja internatu to koszt 460 tysięcy złotych. Obejmować ma między innymi docieplenie powierzchni ścian zewnętrznych oraz stropu, wymianę stolarki okiennej, remont schodów, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania z wymianą grzejników.
Filia Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa powstanie na terenie starej wagonowni w Świdnicy. Obiekt ma nie tylko przyciągnąć turystów, ale również ma świadczyć o historii komunikacji w województwie dolnośląskim i ośrodkiem pracy naukowej.
czytaj więcejBlisko 4 miliony złotych kosztować będzie budowa centrum kulturalno-edukacyjno-społecznego w Czarnym Borze. Obiekt biblioteczny posiadać będzie między innymi halę widowiskową, przestrzeń warsztatową oraz strefę dla matek z dziećmi. W październiku planowany jest termin oddania budynku do użytkowania.
czytaj więcej