A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Świdnica, które podczas ostatniej powodzi ucierpiały najbardziej.
Prace remontowe prowadzone są między innymi w Lubachowie, Pankowie, Bystrzycy Górnej i Makowicach. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczonych ponad 972 tysięcy złotych w tym 500 tysięcy pochodzić będzie z rządowej pomocy na usuwanie klęsk żywiołowych. - W 2012 roku otrzymaliśmy największą z dotychczas przyznanych przez MSWiA wartość promesy na usuwanie skutków powodzi, 2,2 miliona złotych. Dzięki tym funduszom w gminie Świdnica udało się odbudować drogę gminną w Witoszowie, przeprowadzić regulację potoku Młynówka w Bystrzycy Górnej, potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz wykonać remont budynku komunalnego w Pogorzale– mówi wójt gminy, Teresa Mazurek.
Do końca listopada potrwają prace przy odbudowie drogi gminnej w Bystrzycy Górnej oraz umocnień przy drodze w Makowicach. W ramach zadania w Bystrzycy Górnej na odcinku 700 metrów wykonane zostanie odwodnienie drogi kanalizacją deszczową i korytami ściekowymi, a droga zyska nową nawierzchnię asfaltową. Nowo wykonane przepusty zapewnią prawidłowe odprowadzenie wody, która przy dużych opadach deszczu stanowiła duży problem dla mieszkańców. Dzięki środkom przeznaczonym na odbudowę powodziowych zniszczeń, we wsi Makowice droga gminna zyska umocnienia murem z bloczków betonowych wraz z uzupełnieniem podbudowy i odtworzeniem nawierzchni bitumicznej o pow. 100metrów kwadratowych. Łączna wartość prowadzonych zadań w Bystrzycy i Makowicach wyniesie blisko 600 tysięcy złotych, z czego ponad 209 tysięcy to środki z budżetu państwa.
Izabela Patro
Źródło: 30minut.pl
Przyszłość drogowych inwestycji na Dolnym Śląsku była tematem spotkania Zbigniewa Rynasiewicz, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju z marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim, posłami oraz prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem.
Zarówno wiceminister Zbigniew Rynasiewicz jak i Robert Radoń Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu zapewniali, że najważniejsze inwestycje z punktu widzenia rozwoju i bezpieczeństwa województwa będą realizowane. Chodzi tu m.in. o drogę krajową nr 8, a także obwodnice Wałbrzycha, Świdnicy, Oławy i Głogowa.
czytaj więcejPonad milion złotych miasto Świdnica przeznaczyło na remont parku imienia Jana Kasprowicza. Wyremontowane zostaną alejki, pojawi się nowe oświetlenie, park linowy, droga rowerowa oraz efektowna zieleń. Realizacji inwestycji podejmie się firma ze Świebodzic, ” Stańczyk„.
czytaj więcejPonad pół miliona złotych dofinansowania otrzymała gmina Świdnica na usuwanie powodziowych zniszczeń. To już druga transza promes, która trafiła do 57 dolnośląskich samorządów. W lutym gmina otrzymała 600 tysięcy złotych rządowej pomocy.
czytaj więcejTrwają remonty placówek oświatowych w powiecie wałbrzyskim. – Korzystamy ze sprzyjającej pogody. Na jednych trwają już prace. W przypadku kolejnych przygotowywana jest dokumentacja – mówi Andrzej Lipiński, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego.
Do 15 września 2014 ma zostać wykonany remont w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Szczawnie- Zdroju. – W budynku przeprowadzona zostanie modernizacja toalet – mówi wicestarosta. Inwestycja kosztować będzie 118 tysięcy złotych. Cała kwota pochodzi ze środków powiatu wałbrzyskiego. Poważny remont czeka także obiekty Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu. – W tej placówce przeprowadzona zostanie termomodernizacja budynku internatu. Wymienione zostanie także pokrycie dachowe budynku szkolnego – wylicza Andrzej Lipiński. Termomodernizacja internatu to koszt 460 tysięcy złotych. Obejmować ma między innymi docieplenie powierzchni ścian zewnętrznych oraz stropu, wymianę stolarki okiennej, remont schodów, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania z wymianą grzejników.
Filia Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa powstanie na terenie starej wagonowni w Świdnicy. Obiekt ma nie tylko przyciągnąć turystów, ale również ma świadczyć o historii komunikacji w województwie dolnośląskim i ośrodkiem pracy naukowej.
czytaj więcej