sowie

Budowy, remonty, inwestycje w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-09 18:32:00

Ostatni komentarz:

A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.


dodany: 2009.05.04 17:11:34
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-03 13:11:00

Ostatni komentarz: Uwaga!!! Przestrzegamy przyszłych najemnców przed podpisywaniem umów najmu w Magnolia Park Wałbrzych. We Wrocławiu zarząd stosuje bardzo nieuczciwe metody ściągania pieniędzy z najemców. Stawki są bardzo wysokie a członkowie zarządu bardzo niekompetentni, Uwaga na umowy najmu!!! Prze dpodpisaniem dać do zaopiniowania prawnikowi i negocjować warunki, szczególnie jeżeli chodzi o wyrównania roczne czynszów!!! Zarząd Magnolia Park Wrocław nastawiony jest tylko i wyłącznie na ściąganie pieniędzy z najemców, są zupełniw niekompetentni jeżeli chodzi o zarządzanie centrum handlowym.
dodany: 2009.04.27 14:51:10
przez: Looke
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 14:08:00

Ostatni komentarz: no oby juz to skonczyli!
dodany: 2009.03.30 20:11:08
przez: ant
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-06 10:34:00

Ostatni komentarz: no ciekawe! oby sie nie skonczylo jak z inwestycja na ratuszowej ktorej nasze miasto nie moze sie doczekac od wielu wielu latek
dodany: 2009.02.06 14:53:53
przez: ja
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-19 15:45:00

Ostatni komentarz: Ino jednom ulice?
Toć tu ca robić wszyćko - i to rychło.

sudek@polakpotrafi.eu

dodany: 2009.01.19 00:44:18
przez: sudek
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-17 16:42:00

Ostatni komentarz: Piotrze. I nikt więcej nie skomentował tematu obwodnicy Głuszycy.Teraz jest tragicznie a ma być jeszcze gorzej- kilkanaście tysięcy pojazdów pod naszymi oknami i takie życie fundują nam decydenci.
dodany: 2009.01.07 19:28:53
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59:00

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
POLECAMY
Filia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
2024-04-10 13:02:00

Filia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu już niebawem w nowej siedzibie. Nowa lokalizacja wałbrzyskiej filii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu coraz bliżej. Będą się tu kształcić studenci kierunku lekarskiego UMW. O finale procedury przejęcia budynku przy al. Wyzwolenia 36/38 w Wałbrzychu poinformowali w środę, 27 marca, prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej oraz prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.


- To kontynuacja projektu, który rozpoczął się zaledwie rok temu. To wtedy z prof. Agnieszką Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki i Romanem Szełemejem, prezydentem Wałbrzycha, zdecydowaliśmy o utworzeniu tu filii UMW. Teraz to kolejna i nie ostatnia decyzja o budowaniu Uniwersyteckiego Wałbrzycha - mówił prof. Piotr Ponikowski, rektor UMW.

 

- Dla nas, dla miasta i regionu, to od lat najważniejsza decyzja. To inicjatywa, o którą od dawna zabiegali samorządowcy od Kamiennej Góry po Kłodzko. Ma to dla nas znaczenie cywilizacyjne – zarówno dla pacjentów, jak i dla całego sektora uzdrowiskowego - mówił podczas spotkania dr Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

 

Kamienica przy al. Wyzwolenia 36/38 w Wałbrzychu pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Już wcześniej wykorzystywano ją na cele oświatowe, ponieważ przez kilka lat działało tam przedszkole. Obiekt ten to w sumie ponad 1800 m. kw. powierzchni użytkowej. Według planu powstanie tu nowoczesne centrum symulacji dla kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego, pracownie: biochemiczne, biofizyczne, mikrobiologii, mikroskopowe, komputerowe, do nauki anatomii i do diagnostyki laboratoryjnej. W budynku będą też sale seminaryjne, część administracyjna i część wypoczynkowa dla studentów. Zanim się to jednak stanie wymaga on gruntownego i kosztownego remontu. Planowo remont powinien zakończyć się w styczniu 2026 r., a do końca czerwca tego samego roku kierunek lekarski filii UMW w Wałbrzychu powinien zostać przeniesiony do nowej siedziby. Nowe miejsce pozwoli na zwiększenie liczby studentów. - Przekazanie budynku dla filii UMW jest potwierdzeniem deklaracji prof. Piotra Ponikowskiego, że liczba kształcących się u nas lekarzy będzie rosnąć – dodaje prezydent Wałbrzycha. - Jest to możliwe dzięki dobrej współpracy z władzami lokalnymi. Tempo jest szalone, a efekt spektakularny - mamy filię UMW i wypełniamy misję uczelni – kształcimy kadrę medyczną dla miasta i regionu. Z roku na rok będzie więcej studentów uczących się w filii UMW, która posiada pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej - mówi prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki.

 

Filia UMW w Wałbrzychu już kształci przyszłych medyków

 

Od października 2023 roku wałbrzyska filia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu korzysta z bazy dydaktycznej Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa. Na kierunku lekarskim kształci się obecnie 45 studentów. Zainteresowanie studiami w filii UMW było ogromne, ponieważ o jedno miejsce ubiegało się 10 kandydatów. Proces kształcenia przyszłych lekarzy w wałbrzyskiej filii jest identyczny, jak ten realizowany na UMW we Wrocławiu. Wysoko wykwalifikowana kadra medyczna, małe grupy studentów i nowoczesne prosektorium w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. I najważniejsze – filia ma pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jako pierwszy w Polsce uzyskał zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia i Polskiej Komisji Akredytacyjnej na uruchomienie kierunku lekarskiego poza swoją siedzibą. - Filia UMW i teraz nowy budynek – to jeszcze silniej wiąże naszą uczelnię z Wałbrzychem. To kolejny krok do budowania silnej, nowoczesnej filii UMW. Potencjał Wałbrzycha dla kształcenia przyszłych lekarzy jest fantastyczny. To przykład dla Polski - dobra współpraca z władzami lokalnymi i wsparcie procentuje. Mamy filię i prężnie się rozwijamy - dodaje prof. Piotr Ponikowski.

 

W kwietniu Dzień Otwarty filii UMW

 

Ciekawe wykłady, prezentacje, spotkania z władzami, wykładowcami oraz studentami uczelni to i jeszcze więcej zaplanowano w ramach Dnia Otwartego filii UMW w Wałbrzychu. Wydarzenie adresowane jest do licealistów nie tylko z subregionu wałbrzyskiego i nie tylko z klas maturalnych. Zaplanowano je na 18 kwietnia od godziny 10:00. Pełna agenda dostępna będzie już wkrótce.

 

Źródło: um.walbrzych.pl


Wróć
dodaj komentarz